פרשת ילדי תימן: נשיא המדינה אומר – הרב עוזי משולם חשף את החטיפה של ילדי תימן • עם זאת דחה הנשיא את הבקשה לחנינה

הרב עוזי משולם זצ”ל | קרדיט ויקיפידיה

נשיא המדינה ראובן ריבלין: “הרב עוזי משולם ז”ל הוא הראשון שחשף את עניין חטיפת ילדי תימן” • “בחובתה של המדינה להכיר בעוול ולפעול ללא לאות להמשך חשיפת כלל המידע אודות הפרשה”

הפרשה המזעזעת שחשף הרב עוזי משולם זצ”ל (הי”ד), על חטיפת ילדי תימן, מזרח ובלקן, לא נגמרת – נשיא המדינה ראובן ריבלין יוצא היום בהודעה חריפה ומצדיק את זעקת הרב משולם, על הפרשיה החמורה של חטיפת ילדי תימן, תוך הפרה מוחלטת של אזהרת התורה: “וגונב איש ומכרו ונמצא בידו מות יומת”.

הנשיא התייחס לפרשה ואמר ״פרשת חטיפתם של ילדי תימן, מזרח ובלקן היא כפצע צורב בלב האומה כולה. הילדים והילדות שנעלמו, ההורים הצעירים שנותרו ללא מענה, הכאב הנורא וסימני השאלה שמסרבים להרפות, מצווים על כולנו להכיר בפרשה. הדרך לתיקון העוול, ככל הניתן, הוא בחובתה של המדינה להכיר בעוול ולפעול ללא לאות להמשך חשיפת כלל המידע אודות הפרשה.

אך מצער לשמוע, כי מר ריבלין דחה היום את בקשת החנינה לאחד מגיבורי הפרשה שהסעירה את המדינה פרשיית ילדי תימן, הרב עוזי משולם זצ”ל.

נשיא המדינה ריבלין דחה היום, יום רביעי, י”ט בתשרי, 7 באוקטובר, את הבקשה החריגה לחנינה מלאה עבור הרב עוזי משולם ז”ל. הרב משולם ז״ל, אשר “הורשע” כביכול (לטענתם), בשורה ארוכה של עבירות שבגינן נגזר עליו עונש מאסר בן שמונה שנים ומאסר מותנה בן שנתיים. ביום 15.6.1999 הורה נשיא המדינה דאז על הקלה בעונש המאסר והוא סיים את מאסרו ביום 7.7.1999, לאחר שריצה כחמש שנות מאסר וחודשיים. ביום 21.6.2013 נפטר הרב עוזי משולם ז”ל.

במענה שהועבר לבני משפחתו הובהר כי הנשיא בחן בעין יסודית את הבקשה. עוד הודגש כי לא נעלמה מעינו השפעתו של הרב זצ”ל על השיח הציבורי בישראל בעניין חטיפת ילדי תימן, מזרח ובלקן גם בתקופה בה היו שמנעו מלהעלותו לדיון פומבי. הרב עוזי משולם ז”ל היה מהראשונים לחשוף את סיפורן הכואב של המשפחות ואת הפצע השותת בלבן, ולמאבקו הציבורי הייתה השפעה מכרעת על הקמתה של וועדת החקירה בנושא בשנת 1995.

עם זאת לצערינו הגדול טוען הנשיא, כי לנוכח “חומרת” המעשים שבגינם הורשע ובמיוחד אחריותו לתקיפתם של כוחות המשטרה ולסכנה לשלומם של תושבי הסביבה במהלך העימות, סבר הנשיא כי הדרך לתיקון העוול כלפי יוצאי תימן, מזרח ובלקן, איננה במתן חנינה מלאה, שלאחר המוות לרב עוזי משולם ז”ל – כך לטענת הנשיא ריבלין.

הנשיא שב והדגיש: פרשת חטיפתם של ילדי תימן, מזרח ובלקן היא כפצע צורב בלב האומה כולה. הילדים והילדות שנעלמו, ההורים הצעירים שנותרו ללא מענה, הכאב הנורא וסימני השאלה שמסרבים להרפות, מצווים על כולנו להכיר בפרשה. עמדתו של נשיא המדינה הינה כי הדרך לתיקון העוול, ככל הניתן, הוא בחובתה של המדינה להכיר בעוול ולפעול ללא לאות להמשך חשיפת כלל המידע אודות הפרשה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

כתבו לנו תגובה, מבטיחים לקרוא ולהגיב לכם חזרה ואף לפרסם…

כתיבת תגובה

כתבו לנו תגובה, מבטיחים לקרוא ולהגיב לכם חזרה ואף לפרסם…

עוד מאמרים

Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.