מיקירי עדת תימן ומייסד בית המדרש בבני ברק: רבי צדוק טיירי זצ"ל

הרב צדוק טיירי | באדיבות המשפחה
הרב צדוק טיירי | באדיבות המשפחה

הלך לעולמו רבי צדוק טיירי זצ"ל מיקירי קהילת קודש תימן בעיר בני ברק שזכה להסתופף במחיצת גדולי ישראל שנים רבות, אהב תורה ולומדיה ופיזר מהונו לצדקה ובניית בתי כנסת. הלוויתו היום בצהריים מ'דברי שיר' בבני ברק להר המנוחות בירושלים | הקים ויסד את בית המדרש שע"י ארגון 'המאורות' בבני ברק

ברוך דיין האמת: מבני ברק מגיעה הידיעה המעציבה על פטירתו של אחד המיוחדים הרב רבי צדוק טיירי זצ"ל מיקירי קהילת קודש תימן בעיר התורה והחסידות והוא בן 87 בפטירתו. 

המנוח ז"ל נולד בתימן בכ"ג כסלו תרצ"ה לאביו ר' עובדיה טיירי ז"ל ולאמו מרת מרים ע"ה. 

רבי צדוק ז"ל היה ראש וראשון לכל דבר שבקדושה, ליבו היה פתוח לכל, פיזר מהונו לצדקה ואהב את התורה ולומדיה שזכה להסתופף בצלם של גדולי ישראל ומסר את נפשו להרמת קרנם של בתי כנסיות ובתי מדרשות. 

היה קשור בלו"נ לגאון רבי שלום שלום זצ"ל ראש הכולל בבית הכנסת התימנים ברחוב מהרש"ל בבני ברק, ויחד עמו היה מגיע בקביעות להתייעצות אצל מרן ראש הישיבה הגראמ"מ שך זצ"ל שקירבו וחיבבו בצורה מיוחדת. 

קבע את עיתותיו לתורה, כך למשל היה מגיע להשתתף מידי שבוע בשיעור של המגיד הרב ברוך רוזנבלום בבית הכנסת איצקוביץ בבני ברק כמידי יום שישי.

רבי צדוק זצ"ל הקים וייסד את בית המדרש 'קהילת יעקב' לקהילות תימן בבני ברק, בראשות בנו הגאון רבי יאיר טיירי שליט"א ראש כולל וואלזין בבני ברק, ומראשי ישיבת משכן שמעון. לפני שנה אף זכה להכניס ספר תורה לבית המדרש 'קהילת יעקב' בבני ברק וכל גדולי ישראל הגיעו להשתתף וכתבו אות בספר התורה. 

זכה רבי צדוק והותיר אחריו דור ישרים מבורך, בנים ובנות ובראשם בנו הגר"י שליט"א, חתנים וצאצאים הממשיכים את דרכו המיוחדת. 

מסע הלוויה היום בשעה 13:00 בצהריים מבית המדרש 'דברי שיר' ברחוב זכריה 4 בבני ברק להר המנוחות בירושלים שם ייטמן. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 


קו המאורות – מרכז התוכן וההלכה ליהדות תימן | חייגו בכל עת: 8416* | 03-30-8888-5 | מס' ישיר מארה"ב – 151-8613-0185 | ניתן לשלוח שאלות לרבני בית ההוראה גם דרך האתר או באמצעות המייל: sm088302222@gmail.com

הצטרפו עכשיו לערוצי החדשות של אתר המאורות

כתיבת תגובה

0 תגובות
משוב בתוך השורה
הצג את כל התגובות
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
אולי יעניין אותך גם
0
מה דעתך על הכתבה? x
()
x

הירשמו כעת לניוזלטר שלנו

והישארו מעודכנים!